- Part # GMCB-1B-10
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Circuit Breaker
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
GMCB1B10
GLADIATOR MINIATURE SUPPLEMENTARY PROTECTOR
10A
277 VAC/60 VDC
1-POLE
B CURVE
THERMAL MAGNETIC
6KA @ 277 VAC INTERRUPTING RATING
35MM DIN RAIL MOUNT.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/8/2025
GMCB-1B-10
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # GMCB-1B-10
- Category Circuit Breaker
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
GMCB1B10
10A
277 VAC/60 VDC
1-POLE
B CURVE
THERMAL MAGNETIC
35MM DIN RAIL MOUNT.