- Part # GCBX5-SHT-24VDC
- Category Circuit Breaker
- Category Circuit Breaker Trip
Description:
GCBX5SHT24VDC
GLADIATOR FIELD INSTALLABLE SHUNT TRIP
RIGHT SIDE MOUNT
24 VAC/VDC COIL VOLTAGE
SCREW TERMINALS. FOR USE WITH GLADIATOR 800A AND 1200A FRAME MCCBS.
Last Value Update: 12/8/2025
GCBX5-SHT-24VDC
Specifications
- Part # GCBX5-SHT-24VDC
- Category Circuit Breaker
Description:
GCBX5SHT24VDC
RIGHT SIDE MOUNT
24 VAC/VDC COIL VOLTAGE