- Part # GCBX4-SHT-24VDC
- Category Circuit Breaker
- Category Circuit Breaker Trip
Description:
GCBX4SHT24VDC
GLADIATOR FIELD INSTALLABLE SHUNT TRIP
LEFT SIDE MOUNT
24 VAC/VDC COIL VOLTAGE
SCREW TERMINALS. FOR USE WITH GLADIATOR 150A TO 600A FRAME MCCBS.
Last Value Update: 12/8/2025
GCBX4-SHT-24VDC
Specifications
- Part # GCBX4-SHT-24VDC
- Category Circuit Breaker
Description:
GCBX4SHT24VDC
LEFT SIDE MOUNT
24 VAC/VDC COIL VOLTAGE