- Part # GCB800H-3ES800LL
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Circuit Breaker
Description:
GCB800H3ES800LL
GLADIATOR MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER
800A FRAME
800A
600 VAC
3-POLE
CHARACTERISTICS
ADJUSTABLE ELECTRONIC
65KA @ 480 VAC INTERRUPTING RATING
PANEL MOUNT. LINE AND LOAD LUG TERMINALS AND TERMINAL COVERS INCLUDED.
Last Value Update: 12/8/2025
GCB800H-3ES800LL
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # GCB800H-3ES800LL
- Category Circuit Breaker
Description:
GCB800H3ES800LL
800A FRAME
800A
600 VAC
3-POLE
CHARACTERISTICS
ADJUSTABLE ELECTRONIC