- Part # GCB250H-3FF250LL
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Circuit Breaker
- Weight 8.00 lbs
Product Information
Description:
GCB250H3FF250LL
GLADIATOR MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER
250A FRAME
250A
600 VAC/VDC
FIXED THERMAL/FIXED MAGNETIC
65KA @ 480 VAC INTERRUPTING RATING
Last Value Update: 12/8/2025
GCB250H-3FF250LL
Specifications
- Part # GCB250H-3FF250LL
- Category Circuit Breaker
- Weight 8.00 lbs
Product Information
Description:
GCB250H3FF250LL
250A FRAME
250A
600 VAC/VDC
FIXED THERMAL/FIXED MAGNETIC