- Part # GCB100S-3FF50LL
- Category Circuit Breaker
- Category Molded Case Circuit Breaker
- Weight 2.00 lbs
Product Information
Description:
GCB100S3FF50LL
GLADIATOR MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER
100A FRAME
50A
600Y/480 VAC/500 VDC
FIXED THERMAL/FIXED MAGNETIC
35KA @ 480 VAC INTERRUPTING RATING
Last Value Update: 12/8/2025
GCB100S-3FF50LL
Specifications
- Part # GCB100S-3FF50LL
- Category Circuit Breaker
- Weight 2.00 lbs
Product Information
Description:
GCB100S3FF50LL
100A FRAME
50A
600Y/480 VAC/500 VDC
FIXED THERMAL/FIXED MAGNETIC