- Part # DN-FE2L24-5
- Category Panel Accessories
- Category Terminal Blk/Strip Wiring Dev
- Weight 0.10 lbs
Product Information
Description:
DNFE2L245
DINNECTOR TERMINAL BLOCK SOCKET
WITH 24 VAC/DC LED
24-12AWG
GRAY
20A WHEN USED AS A DISCONNECT
10A WHEN USED WITH A DN-SUPP-NN
24V
PRICE/ PK OF 5
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/8/2026
DN-FE2L24-5
Specifications
- Part # DN-FE2L24-5
- Category Panel Accessories
- Weight 0.10 lbs
Product Information
Description:
DNFE2L245
WITH 24 VAC/DC LED
24-12AWG
GRAY
20A WHEN USED AS A DISCONNECT
24V