- Part # DN-F10L220
- Category Panel Accessories
- Category Terminal Blk/Strip Wiring Dev
- Weight 0.50 lbs
Product Information
Description:
DNF10L220
DINNECTOR FUSE TERMINAL BLOCK
(PRICE/ PK OF 10)
WITH 220 VAC/DC LED
24-10 AWG
GRAY
15A
300V RATED (UL). ACCEPTS 5MM X 20MM AND 5MM X 25MM FUSES
10 PIECES PER PACKAGE.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 8/9/2024
DN-F10L220
Specifications
- Part # DN-F10L220
- Category Panel Accessories
- Weight 0.50 lbs
Product Information
Description:
DNF10L220
DINNECTOR FUSE TERMINAL BLOCK
(PRICE/ PK OF 10)
WITH 220 VAC/DC LED
24-10 AWG
GRAY
15A