- Part # SCE210B154-24DC
- Category Valves
- Category Solenoid Valve
- Weight 4.41 lbs
Product Information
Description:
SCE210B15424DC
SOLENOID VALVE
PORT SIZE: 1”
ORIFICE SIZE: 25MM
BODY MATERIAL: BRASS
BODY DESIGN: 2/2 NC
FOR AIR/WATER/OIL
24VDC COIL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/12/2016
SCE210B154-24DC
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # SCE210B154-24DC
- Category Valves
- Category Solenoid Valve
- Weight 4.41 lbs
Product Information
Description:
SCE210B15424DC
SOLENOID VALVE
PORT SIZE: 1”
ORIFICE SIZE: 25MM
BODY MATERIAL: BRASS
BODY DESIGN: 2/2 NC
FOR AIR/WATER/OIL
24VDC COIL