- Part # ZG0500220000A1
- Category Pneumatics
- Category Pneumatic Cylinder
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
ZG0500220000A1
VDMA CYLINDER
TIE ROD CONSTRUCTION
SINGLE ROD W/ MAGNET
50 MM BORE
220 MM STROKE
20 MM ROD
M16 X 1.5 MALE THREADS
1/4" G PORT
CUSHION POSITION
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- NEUMATICS NUMATICS ZG0500220000A1
- PNEUMATICS NUMATICS ZG0500220000A1
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 10/1/2012
ZG0500220000A1
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # ZG0500220000A1
- Category Pneumatics
- Category Pneumatic Cylinder
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
ZG0500220000A1
VDMA CYLINDER
TIE ROD CONSTRUCTION
SINGLE ROD W/ MAGNET
50 MM BORE
220 MM STROKE
20 MM ROD