- Part # PVP10-7,62
- Category Electrical Products
- Category Lug/Connector
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PVP10762
PCB HEADER
VERTICAL
7.62MM
10 POLE 16A
300V
CLOSED ENDS
GREEN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 9/30/2025
PVP10-7,62
Specifications
- Part # PVP10-7,62
- Category Electrical Products
- Category Lug/Connector
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PVP10762
PCB HEADER
VERTICAL
7.62MM
10 POLE 16A
300V