- Part # PV03-7,62-K2
- Category Electrical Products
- Category Lug/Connector
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PV03762K2
PCB HEADER
VERTICAL
7.62MM
3 POLE 16A
300V
SCREW FLANGE
GREEN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 9/30/2025
PV03-7,62-K2
Specifications
- Part # PV03-7,62-K2
- Category Electrical Products
- Category Lug/Connector
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PV03762K2
PCB HEADER
VERTICAL
7.62MM
3 POLE 16A
300V