- Part # PF07-5,08-H
- Category Electrical Products
- Category Lug/Connector
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PF07508H
PCB HEADER
INVERTED
HORIZONTAL
5.08MM
7 POLE 22A
300V
GREEN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 9/30/2025
PF07-5,08-H
Specifications
- Part # PF07-5,08-H
- Category Electrical Products
- Category Lug/Connector
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
PF07508H
PCB HEADER
INVERTED
HORIZONTAL
5.08MM
7 POLE 22A
300V