- Part # 873C-DDNP1000E2
- Category Sensors & Switches
- Category Proximity Switch
- Weight 0.75 lbs
Product Information
Description:
873CDDNP1000E2
ULTRASONIC SENSOR
NORMALLY OPEN - PNP OUTPUT
CYLINDRICAL 30 MM
NON-PROGRAMMABLE
PNP SINGLE NO
30 MM DIAMETER
300 MM TO 1000 MM SENSING DISTANCE
2 METER (6.5 FT) PVC CABLE
FACTORY WARRANTY DOES NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 5/6/2024
873C-DDNP1000E2
Specifications
- Part # 873C-DDNP1000E2
- Category Sensors & Switches
- Category Proximity Switch
- Weight 0.75 lbs
Product Information
Description:
873CDDNP1000E2
ULTRASONIC SENSOR
NORMALLY OPEN - PNP OUTPUT
CYLINDRICAL 30 MM
NON-PROGRAMMABLE
PNP SINGLE NO
30 MM DIAMETER