- Part # 440L-P4KL0800YD
- Category Safety Systems
- Category Light Curtain
- Weight 7.00 lbs
Product Information
Description:
440LP4KL0800YD
LIGHT CURTAIN
GUARDSHIELD TYPE 4 SAFETY LIGHT CURTAIN
PAIR
POC
RES 30MM
PT HT 800 MM WITH LASER
5-PIN M12 CONNECTION
24VDC
FACTORY WARRANTY DOES NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 6/30/2025
440L-P4KL0800YD
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # 440L-P4KL0800YD
- Category Safety Systems
- Category Light Curtain
- Weight 7.00 lbs
Product Information
Description:
440LP4KL0800YD
LIGHT CURTAIN
PAIR
POC
RES 30MM
PT HT 800 MM WITH LASER
5-PIN M12 CONNECTION
24VDC