- Part # MPAR-A3200H-M4B
- Category Hydraulics
- Category Hydraulic Cylinder
- Weight 32.00 lbs
Product Information
Description:
MPARA3200HM4B
MP-SERIES ELECTRIC CYLINDERS
200 MM (8.3 IN.)
230V AC
MULTITURN 1024 SIN/COS ABS ENCODER
24 VDC BRAKE
FACTORY WARRANTY DOES NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/19/2022
MPAR-A3200H-M4B
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # MPAR-A3200H-M4B
- Category Hydraulics
- Category Hydraulic Cylinder
- Weight 32.00 lbs
Product Information
Description:
MPARA3200HM4B
MP-SERIES ELECTRIC CYLINDERS
200 MM (8.3 IN.)
230V AC
24 VDC BRAKE