- Part # 871TM-DH2NE12-N4
- Category Sensors & Switches
- Category Proximity Switch
- Weight 0.10 lbs
Product Information
Description:
871TMDH2NE12N4
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
INDUCTIVE SENSOR
METAL FACE
SHORT BARREL
12 MM BARREL DIAMETER
DC
2 MM SENSING DISTANCE
NORMALLY OPEN DC
2 M 22 AWG TOUGHLINK
FACTORY WARRANTY DOES NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/20/2023
871TM-DH2NE12-N4
Specifications
- Part # 871TM-DH2NE12-N4
- Category Sensors & Switches
- Category Proximity Switch
- Weight 0.10 lbs
Product Information
Description:
871TMDH2NE12N4
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
INDUCTIVE SENSOR
METAL FACE
SHORT BARREL
12 MM BARREL DIAMETER
DC
2 MM SENSING DISTANCE
NORMALLY OPEN DC
2 M 22 AWG TOUGHLINK