- Part # 836P-N2NFGB20A-D4
- Category Sensors & Switches
- Category Pressure Sensor/Transducer
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
836PN2NFGB20AD4
SOLID STATE PRESSURE SENSOR
STANDARD
NON DISPLAY
0 PSI
1/4 NPT FEMALE
TRANSMITTER
GAUGE
200 PSI
4 20MA ANALOG ONLY
4 PIN DC MICRO (M12)
8 –
30V DC
FACTORY WARRANTY DOES NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 6/30/2025
836P-N2NFGB20A-D4
Specifications
- Part # 836P-N2NFGB20A-D4
- Category Sensors & Switches
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
836PN2NFGB20AD4
SOLID STATE PRESSURE SENSOR
STANDARD
NON DISPLAY
0 PSI
1/4 NPT FEMALE
TRANSMITTER
GAUGE
200 PSI
4 20MA ANALOG ONLY
4 PIN DC MICRO (M12)
8 –
30V DC