- Part # 152H-F25FBD-42
- Category Controls & Indicators
- Category Power Controller
- Weight 20.00 lbs
Product Information
Description:
152HF25FBD42
MOTOR CONTROLLER
ENCLOSED
SMART
FUSIBLE
25 A 5-15 HP AT 460V AC
480V AC
50/60 HZ
3 PHASE
15 HP
ENCLOSED MOTOR CONTROLLER
120V AC CONTROL
IP65/NEMA 4/12
STANDARD CONTROL
FACTORY WARRANTY DOES NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/19/2022
152H-F25FBD-42
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # 152H-F25FBD-42
- Category Power Controller
- Weight 20.00 lbs
Product Information
Description:
152HF25FBD42
MOTOR CONTROLLER
ENCLOSED
SMART
FUSIBLE
25 A 5-15 HP AT 460V AC
480V AC
50/60 HZ
3 PHASE
15 HP
ENCLOSED MOTOR CONTROLLER
120V AC CONTROL