- Part # 150-F85FCD
- Category Controls & Indicators
- Category Power Controller
- Weight 32.00 lbs
Product Information
Description:
150F85FCD
SMART MOTOR CONTROLLER
85 A 15-60 HP AT 460V AC
600V AC 50/60 HZ THREE-PHASE
NEMA TYPE 4/12 (IP65)
100...240V AC
NONE
FACTORY WARRANTY DOES NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/19/2022
150-F85FCD
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # 150-F85FCD
- Category Power Controller
- Weight 32.00 lbs
Product Information
Description:
150F85FCD
SMART MOTOR CONTROLLER
85 A 15-60 HP AT 460V AC
600V AC 50/60 HZ THREE-PHASE