- Part # EXB50-48S05-RJ
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
EXB5048S05RJ
MIN QTY 60 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:5V
OUTPUT CURRENT:10A
POWER RATING:50W
SUPPLY VOLTAGE:75V
DC/DC CONVERTER MOUNTING:TH
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 2/26/2010
EXB50-48S05-RJ
Specifications
- Part # EXB50-48S05-RJ
- Category Integrated Circuits
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
EXB5048S05RJ
MIN QTY 60 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:5V
OUTPUT CURRENT:10A
POWER RATING:50W
SUPPLY VOLTAGE:75V