- Part # EXB100-48S3V3-RJ
- Category Integrated Circuits
- Category Power Supply/Voltage Converter PC Board Mount
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
EXB10048S3V3RJ
MIN QTY 60 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:3.3V
OUTPUT CURRENT:30A
POWER RATING:100W
SUPPLY VOLTAGE:36V
DC/DC CONVERTER MOUNTING
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 2/26/2010
EXB100-48S3V3-RJ
Specifications
- Part # EXB100-48S3V3-RJ
- Category Integrated Circuits
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
EXB10048S3V3RJ
MIN QTY 60 DC/DC CONVERTER
NO. OF OUTPUTS:1
OUTPUT VOLTAGE:3.3V
OUTPUT CURRENT:30A
POWER RATING:100W
SUPPLY VOLTAGE:36V