- Part # ATCA-03-111M-H
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ATCA03111MH
INDUCTOR
110UH
4A
20%
RADIAL
PRODUCT RANGE:ATCA SERIES
INDUCTANCE:110_H
RMS CURRENT (IRMS):4A
DC RESISTANCE MAX:0.042OHM
INDUCTANCE TOLERANCE:_ 20%
SVHC:NO SVHC (15-JAN-2019)
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/19/2025
ATCA-03-111M-H
Specifications
- Part # ATCA-03-111M-H
- Category Components
- Category Inductor/Choke/Coil
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ATCA03111MH
INDUCTOR
110UH
4A
20%
RADIAL
PRODUCT RANGE:ATCA SERIES
INDUCTANCE:110_H
RMS CURRENT (IRMS):4A
DC RESISTANCE MAX:0.042OHM
INDUCTANCE TOLERANCE:_ 20%