- Part # M464-30F22
- Category Electrical Products
- Category Plug/Receptacle
- Weight 15.00 lbs
Product Information
Description:
M46430F22
MODULE ASSEMBLY WITH FLIP CAP - RATING 60A
3 POLE 4 WIRE
480V
30A TRIP
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- RUSSELLSTOLL M464-30F22
- T&B RUSSELLSTOLL M464-30F22
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/10/2026
M464-30F22
Specifications
- Part # M464-30F22
- Category Electrical Products
- Category Plug/Receptacle
- Weight 15.00 lbs
Product Information
Description:
M46430F22
3 POLE 4 WIRE
480V
30A TRIP